Bloglovin’

Eminim benzer hizmet veren başka siteler de vardır, ben sadece birini öneriyorum. Takip ettiğimiz, güncellemelerini, yeni yazılarını kaçırmak istemediğimiz blog’lar ile ilgili “uyarıcı” sitelerden biri: Bloglovin’.

Sistem basit. http://www.bloglovin.com sitesinde sadece kullanıcı e-postası ile ücretsiz bir hesap açıyorsunuz. O hesaba izlemek istediğiniz blog’ların adreslerini giriyorsunuz. Account Settings’den “güncellemeleri bana e-posta ile bildirin” seçeneğini işaretliyorsunuz ve olay bitiyor: Artık izlemek istediğiniz blog’lara yeni giriş yapıldıkça size e-posta gelecek.

Dileyen yorumlar bölümüne kendi tavsiyelerini ekleyebilir.

Yorumlar (4)

Google Reader. Mis gibi, tertemiz. 🙂

Anladığım kadarıyla bu servisin Google Reader'dan farkı bloglardaki güncellemeleri e-postayla da haber vermesi. RSS'le blog/ haber takibi alışkanlığı olmayan kullanıcılar için iyi bir başlangıç olabilir. Ama servisin Türkçe çevirisinin olmaması yine aynı kullanıcılar için önemli bir handikap.

Bu söyleyeceklerimin konuyla pek ilgisi yok, ama size başka türlü nasıl ulaştırabileceğimi bulamadım blogda.

Blog gönderilerinize yorum yaparken Adı/URL seçeneği çıkmıyor, muhtemelen blog ayarlarınızda anonim kullanıcıların yorum yapmalarını engellemişsiniz. Ama gördüğüm kadarıyla zaten bütün yorumlar sizin onayınızdan geçiyor. Bu durumda Anonim kullanıcılara da yorum hakkı vermeniz daha uygun olmaz mı? Meselâ ben, yorum yapabilmek için Google hesabımla giriş yapmak zorunda kalıyorum; bu elbette çok zor bir şey değil ama zaten Google profilim de size benim hakkımda hiçbir ipucu vermiyor olmalı. Oysa anonim olarak yorum yapma hakkım olsaydı belki ben de sizinle kendi blogumun/web sayfamın adresini paylaşma şansına sahip olurdum.

Ne dersiniz, hoş olmaz mıydı? 🙂

Site gerçekten çok kullanışlı, teşekkürler.

bir yorum bırakın