Bozcaada’da Caz, Caz’da “Keşif”

Bozcaada Caz Festivali 5. yılında. Festival bu yıl 20-21-22 Ağustos tarihlerinde düzenleniyor.

Festivalin programına zaten diyecek yok. Zaten programın içeriğinden daha önemli bir başarısı var bu festivalin: Bozcaada ile bütünleşme yeteneği. Eğer bu yetenek olmasa, benzer içerikli bir başka festivalden ayrışması mümkün olmaz. Ekip bunun farkında ve konserlerin, etkinliklerin, buluşmaların, sohbetlerin ve bütün olarak festivalin “Bozcaada imzalı” olmasına özen gösteriyor. Keşif programı ile beden odaklı doğaya dönüş atölyeleri, adaya has lokal ürünlere odaklanan gastronomi etkinlikleri, paneller, söyleşiler ve keşif rotaları dahil olmak üzere farklı ilgi alanlarına hitap eden bir program seçkisi sunuyorlar bize… Daha ne isteriz?

Ayrıca Aposto! Duende ile gerçekleşecek söyleşiler, alanında uzman konukların katılımıyla paneller, çalışma grupları ve okumaların gerçekleşeceği etkinliklerle ekolojiden cinsiyet eşitliğine, müzik dünyasından Homeros’a kadar uzanan konuşmalar yapılacak.

Ben festivale gidemeyeceğim. Aslında çok istiyordum, hatta “Takımdan Ayrı Düz Koşu” yayınına oradan katılırım diyordum ama olmadı. Eğer gidebilseydim kaçırmayacağım söyleşiyi de şuraya not olarak bırakayım: Troya kazı başkanı ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın ve gazeteci ve yazar ​​Prof. Dr. Haluk Şahin’in, bölgenin pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapmış tarihini, Troya savaşından Homeros’un destanlarına ve oradan günümüze gelen tarihsel macerası ve kültürel önemini anlatacağı söyleşi.

Bozcaada’da olanlar için bir “kaçırılmayacak panel” önerisi daha: “Looking Beyond Numbers for Gender Equality” Moderatör Itır Erhart ve konuşmacılar da Louna Sbou, Esra A. Aysun ve  Ebru Nihan Celkan… Kaçmaz!

Sözü daha fazla uzatmayayım. Bozcaada Caz Festivali “Keşif” programının tamamına bozcaadacazfestivali.com/kesif adresinden ulaşabilirsiniz.

Hatta daha iyisini yapın ve festivalin Instagram adresini takip edin: bozcaadacazfestivali

Şimdi paylaşımlara baktım da… Dilan Bozyel, Alp Ersönmez, Sarp Maden atölye çalışmaları falan derken… Bitmiyor, bitmiyoooor! Mükemmel bir program.

Peki festivalde ne konserler var diyenlere… Bir zahmet siteye bakarsınız değil mi?

bir yorum bırakın