Egoist Okur

Gülenay Börekçi, yıllardır kültür-sanat konusunda hassas işlere imza atmış bir gazeteci, bir yazar ve hepsinden önemlisi iyi bir okur. Bir süredir Egoist Okur ile hem internet ortamının üreticilerini hem de kültür sanat yayıncılığı yapanları kıskançlık krizlerine sokuyor. Egoist Okur gerçekten çok iyi bir iş. Hem de bunu sadece çok sayıda takipçisinden biri olan ben söylemiyorum. Sitenin, Hürriyet Gazetesi’nin sosyal medya reklam platformu Bumads’in lansman gecesinde aldığı Bumerang Ödülü hepimizi bu harika sitenin gerçekliğiyle yüzleştiriyor. Kültür-sanatla, özellikle de edebiyatla ilgiliyseniz bu siteye kayıtsız kalmanız mümkün değil. Her şeyden önce “Güzel Haber: Bumerang’dan Egoist Okur’a Ödül” başlıklı yazısında da olduğu gibi, içten ve sıcak bir site. Samimi. Gerçek.

Gülenay Börekçi, beni çeşitli nedenlerle birkaç kere konuk etti sitesine. Son olarak da, “Bir De Baktım Yoksun” için yaptığımız söyleşiden bir bölüm koymuş. Okumak isteyenleri doğrudan Egoist Okur sayfalarına gönderiyorum. Daha sonra “Kediler Güzel Uyanır” için yaptığımız söyleşiyi Fil Uçuşu okurlarıyla paylaşacağım.

Büyümenin zamanı geldi: “O öldü. Senin bir baban yok artık!”

Yorumlar (2)

egoist okur'un sorunu fazla iyi olması. bunca kaliteli işin üstesinden tek kişinin geldiğine inanmak zor olmalı. bir de o blog ödülleri "banner"ı olmasaydı.

Aşkın birlikteliğe, birlikteliğin aşka; aşkın sevgiye, sevginin saygıya; saygının duyarlılığa, duyarlılığın sevgiye; sevginin beklentiye, beklentinin hayal kırıklığına; hayal kırıklığının anlayışa, anlayışın sevgiye döndüğünü gördüğüm – en önemlisi hissettiğim anda okuduğum cümleler; en güzel anların bitmek için pusuda büyük bir heyecanla beklediğini hatırlattı bana, gecenin bu karanlığında…
''Fil Mezarlığı'' öykünüzün yüreğimdeki izlerinin tarifidir.
Sevgiler.

bir yorum bırakın