Eray için liste…

Radikal yazarı, güleryüz uzmanı, yolun solundaki dostlardan uzun mesafe koşucusu Eray Aytimur, son zamanlarda dinlediğim beş albümü sordu. Listeyi o Radikal Hayat‘ta yayınladı, ben de Fil Uçuşu‘nda paylaşıyorum…

1. Antony and The Johnsons – Swanlights
Antony Hegarty ile Björk düeti demek yeterli olacak aslında. Ama albüm bu özel buluşmadan ötesini vaat ediyor. Votka içerken uzun uzun bakılan siyah-beyaz bir fotoğraf gibi…

2. Robert Plant – Band of Joy
Plant’ten, Led Zeppelin öncesine bir saygı duruşu. Çöl manzarasında sağlam “cover”lar… Low cover’larına, özellikle “Silver Rider”a dikkat.

3. Villagers – Becoming a Jackal
İrlanda’dan bir rüzgâr. “Becoming a Jackal” her dinleyeni avucunun içine alacak güçte bir müzikal akışa ve sözlere sahip: “I was a dreamer, staring at windows…”

4. Karen Elson – The Ghost Who Walks
“Jack White’in karısı, üstelik albümde kocasının da parmağı var,” dediklerinde merakla aldık. Bir de baktık ki şarkılarda medeni hal torpilinden çok daha fazlası var.

5. The Beatles – A Hard Days Night
60’lı yıllardan beri değişmeyen soru sorulduğunda aklıma düştü bu albüm: “Peki ama senin Beatles kahramanın kim?” Arada bir The Beatles dinleyip bu soruyu sormalı zaten.

Yorumlar (3)

insanın sevdiği müzikleri birilerine zorla dinletmek isteme halinin ötesinde müthiş bir şey bu ya! birileri gelip ne dinliyorsunuz diyor:)

"I was a dreamer, staring at windows…" ne kadar basit ama bir o kadar gizemli bir söz. Pencerelere bakarken hayal kuran birinin hayal dünyası çok geniş olmalı…

paylaşım için teşekkürler.

aynısının "ne okuyorsunuz" versiyonunu da yapsanız? 🙂

bir yorum bırakın