Genç Osman ve Aylin Aslım ile “Dilek Tutmak”

Gecenin içinde, gecenin içinden geçen sözler…

Biraz düşlerle, çokça düşüncelerle… Düşlerin, karanlıkla aydınlık arasındaki düşüncelerin uzantısı olduğunu hatırlatan bir süreklilik hali.
O sürekliliği hiç unutturmayan bir gitar arpeji. Şarkının söyleniş ritminde, ancak gece kuşlarının anlayabileceği iniş çıkışlar. Davulun gecenin sessizliğini yırtmak istercesine şarkıya katılışı. Müzeikal çoğalmanın, vokalleri tedirgin etmemesi, aynı kararlılık ve sükunetle söylenen sözler. Genç Osman’ın harika ses tonu. Aylin Aslım’ın şarkının ruhunu besleyen katkısı. 
“Dilek Tutmak” Genç Osman‘ın her şarkısını sevdiğim ‘Gökyüzü Masmavi’ albümünü dinlediğim ilk andan beri, aklımın bir köşesinde döner durur. Genç Osman, hayatı zorlamayan bestelerin, insana iyi gelen vokali. Bu şarkıda, bir de Aylin Aslım var. Aylin’in şarkıya girdiği an, gecenin geç vakti eve dönerken, üşüyen ellerin cebe sokulduğu an gibi. Kendini, kendinden korumak isteyen bir ses onunki.
Şarkıyı paylaşıyorum ama yetmez; henüz dinlemediyseniz Genç Osman’ın ‘Gökyüzü Masmavi’ albümünü mutlaka dinleyin.

Yorumlar (4)

çok hoş ve dinlendirici bir şarkı. Beğendim..

"Dilek Tutmak" ı dinlediğim an cd yi almak için sipariş verdim. İşte öyle bir şarkı.

gerçek taraftan söylüyor genç osman ve iyi bir dost gibi yatıştırıyor. (gökyüzü masmavi'sini kaç kez dinlediğimi dahi hatılamıyorum.)

bir yorum bırakın