Günden Kalanlar.39

Sağ omzumdaki kas yırtığı 2011 yılında hayatıma girdi.

Nasıl oldu, neden oldu kısmını atlıyorum. Oldu işte.

Fizik tedavi. Sancılı bir süreç. Ama her adımda iyileşmeyi hissetmek rahatlatıyor. Elektrik, iğne, bandaj, askı ve her gün yapılması gereken bir dizi hareket. Sonuçta geçti gitti.

Sanıyordum.

Hep denirdi de pek inanmazdım: Geri geldi.

Yaklaşık on gündür, aynı noktadan aynı belirtilerle kendini hissettiren eski dostum çıkageldi. Dün gece uzun uzun konuştum kendisiyle, sabaha kadar. Bir süre gitmeyi düşünmediğini, bedenimle dört yıl öncesine dayanan dostluklarında yarım kalan şeyler olduğuna inandığını söyledi. “Bana bir şans daha vermelisin, bu kadar çabuk silip atma,” dedi hatta.

Güne 2011’de günlerimizi beraber geçridiğimiz doktorla başladık böylece. Eski dostumun anlattıklarını aktardım kendisine. “Sakın yenik düşme ona,” dedi sevgili profesör. Hemen müdahale etti duruma. Kötü ruh kovan bir pagan oluverdi bir anda, en sonunda da sardı sarmaladı buza yatırdığı kolumu.

Yine de görünen o ki, bir süre birlikteyiz bu eski dostla.

İnsan arızalarını, yırtıklarını, kırıklarını, unufak olmuş parçalarını, hastalıklarını da sevmeyi öğreniyor.

Zaten bütün bunların toplamı değil miyiz?

Yorumlar (3)

"Mevsimsel döngülü her şey:Duygular fikirleri değiştiriyor,fikirler algıları değiştiriyor,algılar mekanizmalarımızı değiştiriyor.Terlemekle soğumak arası gibi.Üşümekle titremek arası;sevmekle üzülmek arası gibi ağrımakla sevinmek arası.Aşık olmakla ağrımak arası gibi:Bir şeye yüklediğin önem,değer,anlam kadar hepsi.Duyguların yükseldiğinde ağrıların da yükseliyor….."Mevsimsel ve iklimsel aklıma dair yazdıklarımdan bunlar da..devamı çok uzun ….geçmiş olsun dileklerimle..deniz dilek..iyi geceler

Geçmiş olsun biran önce iyileşin ki siz yazmaya biz okumaya devam edebilelim..Az önce 3. Kitabınızı da bitirip kütüphanedeki yerine kaldırdım.(aile çay bahçesi, bir de baktım yoksun, içimde kim var).hepsi çok etkileyici ve sürükleyiciydi. ..Sırada "karbon kopya" var..

geçen zaman gerçek olamayacak rüyalardansa duruma göre vaziyet almanın iyi geldiğini öğretiyor; malesef…

bir yorum bırakın