Man Booker’da ödül Howard Jacobson’a verildi

Man Booker Ödülleri’nde kazanan isim belli oldu: Howard Jacobson. Aşk, dostluk ve günümüzde Yahudi olmanın anlamı üstüne eğlenceli bir roman olan “The Finkler Question” yazara bu çok önemli ödülle birlikte, 50.000 pound kazandırdı. (Elbette ekonomik kazanç diyince, şu andan itibaren gelecek olan sözleşmeleri ve özellikle sinema haklarını saymıyorum.)

Jacobson daha önce okumadığım bir yazar. Bakalım Türkiye’deki yayıncısı kim olacak ve biz bu romanı Türkçede ne zaman okuyabileceğiz?

Ödülün açıklanma anını ve sonrasında Howard Jacobson ile yapılan söyleşiyi izlemek isteyenleri aşağıdaki linke davet ediyorum.

http://www.guardian.co.uk/books/2010/oct/12/howard-jacobson-the-finkler-question-booker

Yorumlar (2)

çeviri yapan kitap severler duyun bizi bu kitabı okumak istiyoruz..

dün kitapçıda dolaşırken man booker shortlist rafında bu kitabı gördüm. elime aldım, evirdim, çevirdim ama nedense içimden alıp okumak gelmedi. sanırım bir gece evvel okuduğum, artık ödül komitelerinin sakin, anlaşılır, ilk bakışta 'sıradan' görünebilecek kitaplara ödül vermekten çekindikleri ana konulu yazının etkisiyle. bir sonraki gidişimde yine etrafında dolaşacağım. göz kırparsa, alacağım.

bir yorum bırakın