Michael Kiwanuka: Home Again

Bill Withers, Ottis Redding, Randy Newman, Van Morrison ve illa ki The Temptations ile dirsek temasında görürlermiş Michael Kiwanuka’nın müziğini. Elbette bu görüşlerin nedeni, bu isimlerden seçtiği ve seslendirdiği parçalar. Madem temas etmesi için isimler aranacak ben de J.J.Cale, Bob Marley ve illa ki Ben Harper isimlerini ekleyeyim.

İngiltere’den bir isim Kiwanuka. Henüz 24 yaşında; 1988 doğumlu. İdi Amin rejiminden kaçmış Ugandalı bir ailenin çocuğu olarak Kuzey Londra’da büyümüş. BBC’s Sound of 2012’yi kazanmasının yanı sıra, Adele ile turneye çıkmak gibi başlangıç zamanları için yüksek sayılacak başarıları var.

Fırçayla süpürülen davullar, lambalı vokal mikrofonunun sakinliği, çelik telli gitarı öne çıkaran cazımsı düzenlemeler… Michael Kiwanuka’dan ruhunda anlaşılmaz dertler olan herkese bir hediye: Home Again.

 

Yorumlar (3)

Müthiş bir şarkı gerçekten. Bir öneri de ben iletmek istedim.
“Love Rocks” Nicholas Grandjean.

Müziğiyle insanın "evindeymiş gibi hissetmesini" sağlayan, sözleriyle ilerlemek gerektiğini hatırlatan çok güzel bir şarkı. Birine benzetilmesi gerekiyorsa ben oyumu Ben Harper'dan yana kullanıyorum. Paylaşım için teşekkürler.

Sayenizde keyifle sık sık dinleyebileceğim müzisyenler tanıyorum, bunun için cidden teşekkürler.

bir yorum bırakın