Süreklilik ve Fil Uçuşu

Süreklilik…

Hangi işi yaparsam yapayım ‘süreklilik’ önemlidir benim için.

Fil Uçuşu, ilk gününden bu yana, aynı düşünceyle ve hassasiyetle devam ediyor. Kimi zaman daha sıklıkla yazı paylaşıyorum, kimi zaman daha seyrek. Kimi zaman, başladığım serilere uzun süreli aralar veriyorum. Kimi zaman, başka bir yerde yayımlanmış bir yazıyı paylaşıyorum. İstatistiklerine, yorum sayılarına bakmadan devam ediyorum yoluma. Tek yaptığım, Fil Uçuşu’na bir yazı koyduğumda bunu twitter hesabımdan duyurmak.

Öykülerimi kağıt-kalemle yazarım. Masamın üstü defterlerle dolu. Yakınlarım kırtasiye merakımı bilir zaten. Fil Uçuşu, bu kırtasiye yoğunluğunun dışında kalan bir alan benim için. Kağıt-kalem kullanmadan düşüncelerimi kelimelere döktüğüm bir alan.

Ama 2015 yılında, ‘süreklilik’ bilincinden uzak kaldım bu alanda. Bazen işlerin yoğunluğuna sığındım, bazen hayata. Bahane bulmak kolaydır insanoğlu için.

Anlayacağınız, 20 Temmuz’dan beri Fil Uçuşu’yla ilgilenmediğimi görünce, tembelliğimden utandım ve içimi dökmek istedim.

Madem öyle, kendime not düşeyim: Başladığın işi aynı ciddiyet ve samimiyetle sürdürmeyi unutma!

Yorumlar (3)

süreklilik önemli; her konuda ve konumda…
evet! yan sütundaki blog arşivine bakınca da yıllarla yazıların "adet"indeki azalma açıkca görünüyor ama;
konu ve gündemin çılgınca değiştiği, devindiği günümüzde ve tabii ülkemizde ruhumuz kadar aklımızda şaşkın ve yorgun bence.
gündemi geçtim (ona yetişmek mümkün değil) ne yayımlanan kitaplara, ne müziğe hiç bir şeye yetişmek mümkün değil.
bu hercümerçin içinde daha duru, sakin bir akıla, ruha takılanlar, orada süzülen bilgi ve duygular çok kıymetli.
evet! ben/bizde paylaşılan ya da okuyucu olarak aynı sürekliliği göstermiyor olabilirim(z) ama "aynı" duygu ve düşüncelerin burada var olduğunu bilmek yorumsuz bile olsa okuyup üstünde düşünmek insana iyi geliyor her zaman.
Lütfen bu fil hep uçsun;
Yazın, dilimiz olun.
Söyleyin, sesimiz olun.

Bu yazı bana küpe olsun:-)

Siz hep yazın,biz de keyifle okuyalım.Şu süreklilik bana da küpe olsun :))

bir yorum bırakın