Arkadaşlık hakkında on madde

1. Sizi adınızdan çok sevgi sıfatlarıyla çağıran arkadaşınıza dikkat edin. “Tatlım, canım, dostum, ruh ikizim, kardeşim” sıfatları, ileride canınızı daha çok acıtacak bir hikayeye dönüşebilir.

2. Arkadaşlarınızla ekonomik ilişkilere girmeyin. Daha açık söyleyelim; arkadaşlık ilişkinizin içinde “para” olmasın. Nedenini açıklamaya gerek yok; basit bir hatırlatma sadece.

3. Aynı üretim alanı içinde olduğunuz arkadaşınızın “Başarılarınla gurur duyuyorum,” demesine kanmayın. Kıskançlık kaçınılmazdır.

4. Sizi çok dinleyip, kendisi az anlatan arkadaşınızı sorgulayın.

5. Kendisi çok konuşup, sizi az dinleyen arkadaşınızı sorgulayın.

6. İkiden fazla kişiden oluşan arkadaş gruplarında, diğerlerinin sizin hakkınızda “konuşacağına” emin olun. Konuşmak dediysem, gıybettir onun asıl adı.

7. Size hayat dersi veren arkadaşınızı sorgulayın. Arkadaşlık dengesinde “iktidar” olmayı hedefleyenler hemen belli olur.

8. Her karşılaşmanızı bir tezahürat gösterisine çeviren arkadaşlarınızı sorgulayın. Hayatın normal akışına izin verin.

9. Arkadaşlarınıza iyi davranın. İyi davranmak, basit bir tanımdır ama zordur.

10. Arkadaşlık iyidir. Arkadaşsız kalmayın.

Yorumlar (5)

İyi insanlar görmeyi özledik…

Mesela para olmasın demişsin ya, nasıl olacak o? Dışarı çıktığımızda elbet hesap ödeme oluyor mesela orada ne yapalım?
Yazıyı beğendim, teşekkürler.

3. maddeye katilmiyorum cunku ben dostlarim ile her zaman gurur duyarim ve basarilarinin devamini dilerim. Kiskanclik besledigimi hic dusunmuyorum. 4. maddeye katilmiyorum cunku benim karakterim de her arkadas bildigime ozel hayatimi anlatmak yoktur. Cok iyi dinlerim, ama az konusurum. Diger 8 maddeye sozum yoktur 🙂

9.maddeye kadar aslında hiç arkadaşım olmadığını düşündüm. Bu durumda 9. ve 10. maddeleri nasıl uygulayabilirim diye düşünüyorum şimdi.

Düşündüm de olmak da kalmak da çok zor..Yaşantıladıklarım-ız nedeniyle yeni insanları zor alıyor insan hayatına..güzel olanları Yaşantıladıklarım neyse de ;travması ve sancılı olanlarından mütevellit olsa diyorum kendime..iç sesim öyle diyor ..'iyi olmak ve iyi davranmak' basit ama zor..aslı bu olsa gerek..sevgimle çok..

bir yorum bırakın