Eskişehir’de Sinema Havası!

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarının, öğrencilerin ve çalışanların harika bir eseri var: Uluslararası Eskişehir Film Festivali. Bu yıl 1-8 Mayıs tarihleri arasında 13.kez gerçekleştirilecek. 51 uzun metraj ve 40 kısa film ile güçlü bir seçkisi var. Yani boş yere şöyle demiyorlar: “Anadolu Üniversitesi Sinema Kültürünü Geliştirme Birimi tarafından düzenlenen, Türkiye’de ‘üniversite’ kimliği taşıyan uluslararası uzun metrajlı tek film festivali olan Eskişehir Film Festivali, 13. yılında büyük bir heyecan ve coşku ile hazırladığı programı seyircilerine sunuyor…”
Onur Ödülleri’nin Türker İnanoğu ile Gülşen Bubikoğlu”na, Sinemaya Emek Ödülleri’nin Muzaffer Hiçdurmaz ile Mithat Alam’a, Sinema Kültürüne Katkı Ödülleri’nin Atilla Dorsay, Reis Çelik, Yard. Doç. Dr Yaprak İşcibaşı, Yard. Doç. Dr Ahmet Gürata ve Prof. Dr. Serpil Kırel’e verileceği festival, programda yer alan 51 uzun metraj filmin 10 tanesinin Türkiye prömiyerini Eskişehir’de gerçekleştirecek.

Sinema Anadolu’da her yıl olduğu gibi bu yıl da ‘askıda bilet’ uygulaması yapılacak. Sadece Eskişehir Film Festivali’nde yapılan bu uygulama ile bir bilet alan, bir bilet ücretini askıya bırakabilecek ve bu sayede ekonomik durumu uygun olmayanlar da diledikleri kadar film izleyebilecekler.

Açıkçası bu festival sadece Eskişehir’de yaşayanlar için değil, en azından bir hafta sonu tatili yaratıp, o güzelim şehri görmek için de iyi bir fırsat. Kaçmaz!

Detaylı bilgi için: http://eskfilmfest.anadolu.edu.tr/

Yorumlar (1)

Duyurumunuz için arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunarım. İleriki festivallerde sizi de konuğumuz olarak ağırlamak dileğiyle…

bir yorum bırakın