Oscar’a Giden Yol…

Oscar adayları 25 Ocak’ta açıklanacak. Altın Küre’ler, BAFTA’lar derken 27 Şubat’ta sahiplerini bulacak 83.Akademi Ödülleri öncesinde öne çıkan filmleri hepimiz ezberleyeceğiz. Sosyal Ağ (David Fincher) ve Başlangıç (Christopher Nolan) gibi önceden izleme şansımız olan filmlerin yanı sıra Coen Kardeşlerden “True Grit”, Danny Boyle’dan “127 Hours”, Derek Cianfrance’dan “Blue Valentine”, Tom Hooper’dan “The King’s Speech”, Lisa Cholodenko’dan “The Kids Are All Right”, Roman Polanski’den “The Ghost Writer”, Peter Weir’den “The Way Back”, Debra Granik’ten “Winter’s Bone”, Darren Aronofsky’den “Black Swan”, David O. Russell’dan “The Fighter” ve elbette Lee Unkrich’den “Toy Story 3” öne çıkan yapımlar. Havayı daha iyi koklayabilmek için 17 Ocak gecesi Altın Küre ödül törenini izlemekte fayda var. Ama bu konuda bizi asıl ilgilendiren oldukça güçlü bir aday listesine sahip olan ve şu anda 65 filmin birbiriyle yarıştığı “en iyi yabancı film” kategorisi. Semih Kaplanoğlu imzalı Bal, arkasına Berlin Film Festivali başarısını rüzgarını almış durumda ama son beşe kalıp kalamayacağını öğrenmek için önce 9 filmlik listenin açıklanacağı 20 Ocak gününü sonra da ana listenin açıklanacağı 25 Ocak’ı beklememiz gerekiyor.

Yorumlar (8)

=) Garip ama oscar töreni yaklaştıkça beni bir sıkıntı basıyor. İzleyemediğim film kalırsa diye panik oluyorum. Ne gerek vardıysa adayları da 10a çıkardılar zaten =)

Şaka bir yana, filmleri izledikten sonra töreni izlemek çok büyük bir keyif oluyor.

Sn. Yekta ,
oscar heykelciginin samimiyetine inanmiyorum artik, siyaseti buna da alet ettiler ya…

meandshadows ısrarla dedi ki;
Benim oyum kesinlikle Social Network'e.Jürinin de oylarının ona gideceğine bahis açıyorum..

Bu yıl senaryo ve sergilenen oyunculuklar bakımından çok güzel filmler var.Oldukça heyecanlı ödül törenleri bizi bekliyor.

Geçen yıllara nazaran bizleri bu sene daha heyecanlı bir ödül töreni bekliyor gibi. Ama aday olan çoğu filmi halen vizyonda göremedik. Umarım ödül törenine kadar aradaki açığı kapatabiliriz. Zor ihtimal ama gönlüm en iyi film ödülünü Inception'ın almasından yana.

Oscar ödül toreni zamanı yaklaşırken her zamanki gibi bu sene de izlemediğim film kalmasın diye acele ediyorum, yorumları takip ediyorum, odul torenleri ile ilgili haberleri izliyorum.Tabi bu geceki Altın Küre ödülleri de çok önemli…Bir yandan da Oscar odulerinin ne denli adaletli oldugunu düşünüyorum. Gecen sene verilen odullerde siyaset vardı maalesef..Bu yıl neler olacak diye merak etmiyor değilim…gercekten iyi olan filmler, oyuncular, yonetmenler ve emegi gecenlerin hakkı yenmez diye umuyorum…Bu sene cok iyi filmler var…buyuk merakla odul gecesini bekliyorum :))

Alejandro González Iñárritu'nun, Javier Bardem'e baş rolde yer verdiği 'Buitiful' filmini, Altın Portakalda İzleme şansım oldu…Yabancı Film dalındaki ödülleri toplamaya en Yakın Aday diyebilirim…

Bilim ve teknoloji;
20.yüzyıl bilim ve teknolojinin gelişmesinde altın çağını yakalamışşinsan hayatında vazgeçilmez bir rahatlık sağlamıştır.Bizim hiçbir zaman durağanlık göstermemekle birlikte bilimin sınırları genişlerken;Dünyanın sanıldığı
kadar büyük olmadığı gerçeği ortaya çıkmamıştır.
Günümüzde bilim olanca hızıyla birlikte,insan hayatının olmazsa olmazları arasına girmeyi başarmıştır.Bilmin sonucu olarak ortaya çıkan TEKNOLOJİ hayatımızı her alanda kolaylaştırmayı başarmıştır. Bilimle Teknoloji arasında tabi bir ilişki vardır.Bilimsel çalışmalar uygulamaya elverişli bilgi üreterek teknolojik gelişmeye yol açılır.18.0cak.20011

bir yorum bırakın