TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası: Uzun isimli harika caz grubu

Caz uzmanı bir dostum, İstanbul Caz Festivali‘ne gençleri ve özellikle de Kültür Sanat Kartı sahiplerini davet ettiğim yazımı okumuş. 
Kısa bir tebrikten sonra sıcak patatesi kucağıma koydu: “Christian McBride & Joshua Redman konserini önermişsin ama konserde sahnede olacak muhteşem adamların adını anmamışsın. O konserde TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası da sahnede olacak. Neden yazmadın onları?”
“Solistleri anmakla yetindim,” dedim.
Daha da sinirlendi buna. “Sen de böyle yaparsan, ne olacak bu işin sonu?” dedi. Ben o sinir halinden korkmuş, kendi sonumu düşünüyordum o sırada. 
Eğer TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, benzersiz müzisyenlerden kurulu, harika bir ekip olmasaydı, bu caz uzmanı dostumla tatlı bir tartışmaya girebilirdim. Ama haklıydı. Orkestra bu konserde, eşlikçi olmanın dışında bir vasıfla sahnede olacaktı. McBride ve Redman ile birlikte sahneyi bir solistler tablosuna dönüştüreceklerdi. Onların adını anmamakla hata etmiştim.
Yeri gelmişken kişisel bir not… Bu işin yolu yoramı nedir bilmiyorum ama bence orkestranın adı hem uzun, hem de biraz “resmiyet” kokuyor. Belki de TRT yetkilileri, dünya çapında yıldızları topladığı bu caz grubuna daha kısa-akılda kalıcı ve sivil bir isim vermeyi düşünür… Belki de…
Madem bu kadar övdük… Bir de bu harika müzisyenlerin adını analım.
İşte karşınızda TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası:
Şef: Kamil Özler
Müzisyenler: İmer Demirer, Utku Akyol, Halil Ibrahim Işık, Barış Doğukan Yazıcı, Sercan Kerpiçciler, Hüseyin Çakır, Hakan Çimenot, Emre Kayhan, Kürşat Sekban, Çağdaş Oruç, Serdar Barçın, Meriç Demirkol, Barış Özer, Engin Recepoğulları, Serkan Özyılmaz, Ozan Musluoğlu, Cem Tuncer, Ferit Odman, Ediz Hafızoğlu.

Yorumlar (1)

Beni yeniden yazmaya teşvik etti bu blog.Takipte kalacağım.Yaşasın filler,ama pireleri ezmeyenler…

bir yorum bırakın