Yeni yapımlardan haberler

Sinema dünyasından gelen haberler heyecan verici:

* Aslı Özge, bol ödüllü filmi “Köprüdekiler”den sonra sete ne zaman çıkacağı merakla beklenen isimlerdendi. Özge, “Kadın ve Erkek” adını verdiği yeni projesiyle kamera arkasına geçti bile. Projenin başrol oyuncularından biri Mahir Günşiray.

* Yapımcılığını Haşmet Topaloğlu’nun üstlendiği Belmin Söylemez’in ilk uzun metraj filmi “Şimdiki Zaman” ise Sanem Öge, Şenay Aydın ve Ozan Bilen’li kadrosuyla 2012 takviminde izleyiciyle buluşacağı günü bekliyor. Filmle sadece karakterlerinin değil izleyenlerinin de “falına bakmaya” hazır.

* Yeni Sinemacılar da bu yeni takvime, Sevilay Demir’in yapımcılığını üstlendiği Ali Aydın imzalı “Küf” ile katılmaya hazırlanıyor.

* Melisa Önel, 46.Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Ben ve Nuri Bala” isimli çalışmasıyla “En İyi İlk Belgesel” ödülünü almıştı. 2008 tarihli kısa filmi “Omega Tilki”yle de “Hisar Kısa Film Seçkisi”nde yer alan Melisa Önel, şimdi ilk uzun metrajını çekmeye hazırlanıyor. Senaryosunu usta bir kalemle, Feride Çiçekoğlu’yla beraber yazdığı projesi için Mart ayında kamera arkasına geçecek. Karadeniz kıyılarında çekilecek film, mülteciler ve göçmenler sorununa farklı bir perspektiften bakmayı amaçlıyor. Filmin yapımcılığını üstlenen Yamaç Okur’dan gelen bilgiye göre, içinde yoğun bir aşkın da olduğu filmin başrolü için yabancı bir kadın oyuncu arayışı sürüyormuş.

* Bir başka sevindirici haber Altyazı Dergisi Yayın Kurulu’ndan Zeynep Dadak’tan ve kısa filmleriyle tanıdığımız Merve Kayan’dan geliyor. “Bu Sahilde” isimli belgesele birlikte imza atan ikili, şimdi de birlikte yazdıkları ve yönetecekleri ilk uzun metraj çalışmalarıyla geliyorlar. 2500 avro değerinde Binger Lab Senaryo Bursuna layık görülen ve Balıkesir’i mesken tutacak “Mavi Dalga” isimli film liseli genç kızların çevresinde gelişen bir ergenlik hikayesini konu alıyor.

bir yorum bırakın