Ubor Metenga Oturumlarını İzlemek İster misiniz?

   
Mayıs ayıyla birlikte Ubor Metenga buluşmalarının da sonuna gelmiş olduk. Aslında buna son değil, “sezon finali” demek daha doğru olacak galiba. Çünkü gönlümüz bu öykü çözümleme buluşmalarını sonbaharda da sürdürmekten yana.

Can Yayınları ve İKSV Salon, bu oturumların katılımcılar açısından mükemmel geçmesi için elinden geleni yaptı. Yine de, rezervasyonların ilk günden dolması nedeniyle, yer bulmakta zorlanan edebiyatseverler oldu. Ayrıca İstanbul dışında yaşayan okurlar da bu etkinliklere katılmak istediklerini belirten e-postalar gönderdiler. Okurun ve basının bu ilgisi, elbette Ayfer Tunç, Murat Gülsoy ve beni çok sevindirdi. Üstelik artık tekrar izlemek isteyenler, kaçıranlar ya da gelemeyenler için üç oturumumuzun video kaydı var.

Haldun Taner’den “Şişhane’ye Yağmur Yağıyordu”, Füruzan’dan “Ah Güzel İstanbul” ve Oğuz Atay’dan “Beyaz Mantolu Adam” oturumlarının video kayıtları şimdi Can Yayınları’nın sitesinde erişilebilir durumda:

Haldun Taner: http://alturl.com/n48i
Füruzan: http://alturl.com/n48i
Oğuz Atay: http://alturl.com/n48i

Not: Ubor Metenga buluşmalarının tarihçesini okumak isteyenler “2010 Ubor Metenga Buluşmaları: Öyküler Katılımcılarını Bekliyor” başlıklı yazıyı okuyabilirler.

Yorumlar (4)

Sanıyorum ki katılımcıların da gönlünden geçen "sezon finali" olması. Sonbahar'da buluşmaların tekrar başlamasını diliyorum. Buluşmaların hepsine geldim ama videolarını da izleyeceğim elbette ki neden böyle bir şey yapılmıyor diye aklımdan geçiriyordum hep:). Size, Can Yayınları'na ve İKSV Salon'a emeğinizden dolayı bir kez daha teşekkürler:)

Kesinlikle yalnızca sezon finali olmalı. Açık Radyo'dan beri "ubor metenga"yı elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Okul dolayısıyla İstanbul dışında olduğumdan bu buluşmaları kaçırmıştım. Videolara o kadar sevindim ki; bu final döneminde içimi rahatlattınız; sağ olun. Öykü ve öykücülüğe kattıklarınızı tahmin edemezsiniz 🙂
İyi ki varsınız ve iyi ki Ubor Metenga devam edecek…

Ben de bu "sonun" sezon finali olmasını istiyorum. Son iki buluşmayı kül bulutu nedeniyle Viyana seyahatimin ertelenmesinin yarattığı şoku atamadığım için sonuncusunu ise Bob Dylan konseri nedeni ile kaçırdım.

Bu videolara çok sevindim, kayıtları nasıl elde edebiliriz acaba diye arkadaşımla gizli soruşturmalar yapıyorduk ki bu yazınızı görmek içimi ferahlattı.

Kitap Kulübümüz ve ona ait blogda (http:// http://www.ayseninkitapkulubu.blogspot.com) hikayeler ile ilgili yazılarımız açısından da bu buluşmalar çok öğretici oldu.

Çok Teşekkürler

Billur

çok teşekkürler hakkınızı nasıl ödeyeceğiz. Yekta kopan.

bir yorum bırakın